Festiwal Kultury Łowieckiej

W ostępach węgorzewskich lasów podążają jej tropem myśliwi. Kiedy już ją znajdą, namierzają ją i buch! Rozlega się krótki strzał, potem pies znajduje ofiarę, a myśliwi dziękują św. Hubertowi. Dziękują, bo w węgorzewskich lasach dzikiej zwierzyny jest dostatek.

Odbywający się w mieście Festiwal Kultury Łowieckiej (lipiec) podkreśla ten fakt, pozwala także odkryć piękno i głębię kultury łowieckiej, spojrzeć na nią jak na owoc mądrego, wyważonego współżycia człowieka z otaczającą go przyrodą.

W czasie imprezy, na strzelnicy w Giżycku odbywają się zawody strzeleckie, na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie konkurs sygnalistów łowieckich. W muzeum organizowane są także wystawy tematycznie związane z łowiectwem, lasem, ekologią.

W centrum Węgorzewa, na Placu Wolności urządzany jest Kiermasz Zdrowej Żywności i Artykułów Łowieckich.

W 2007 r. można było kupić na nim także książkę kucharską wybitnego specjalisty od kuchni myśliwskiej, gawędziarza, prezesa Polskiej Izby Produktu Regionalnego Grzegorza Russaka, i to z jego osobistą dedykacją!

W czasie imprezy odbywają się również pokazy psów ras myśliwskich, pokazy filmów o tematyce łowieckiej a na koniec w Parku Etnograficznym nad Węgorapą urządzana jest łowiecka biesiada, na której już sam zapach grochówki, najrozmaitszych bigosów, pieczonych dzików, sarniny, kiełbas, piwa i wytwornych nalewek przyprawia o zawrót głowy.


Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy