Kajakarstwo

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Pływanie nim jest dosyć łatwe. Doskonale wpływa na kondycję fizyczną angażując mięśnie całego ciała.

Kajak gwarantuje kameralną atmosferę, jest zwrotny, cichy, ekologiczny, pozwala dotrzeć tam, gdzie inaczej byłoby to niemożliwe. Czegóż więcej można chcieć od tegoż wehikułu?

Z Węgorzewamożna przepłynąć nim np. do Giżycka (26 km). Trasa ta wiedzie rzeką Węgorapą, Kanałem Węgorzewskim, jeziorami Mamry, Kirsajty, Kisajno, Kanałem Giżyckim do Jeziora Niegocin.

Na spływ rzeczny można wybrać leniwie toczącą swe wody Sapinę, której brzegi poobrastane są wysokimi trzcinami.

Trasa (46 km) bierze swój początek na południowym brzegu Jeziora Kruklin w pobliżu wsi Kruklin oddalonej 39 km na południowy wschód od Węgorzewa. Prowadzi przez jezioro Gołdapiwo, śluzę Przerwankę, jeziora Wilkus, Pozezdrze, Stręgiel. Ujście Sapiny do tego ostatniego jest niebywale malownicze, skryte wśród nisko pochylonych przy jej brzegach drzew.

Wypożyczalnie kajaków znajdują się w mieście m.in. na ul. Leśnej 2, Wodociągowej 1.


Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Mini przewodnik

Nie wszyscy, którzy mają ochotę na aktywną przejażdżkę po mazurskich wodach, lubią zmagać się z żaglami i olinowaniem. Dla takich turystów przygotowano wypożyczalnie kajaków. Korzystanie z tego sprzętu nie należy do skomplikowanych, a jednocześnie wymaga niemałego wysiłku. Sieć szlaków na Mazurach nie ma sobie równych, do wyboru jest całe mnóstwo tras.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja