Mazurskie Centrum Nurkowe

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Zajrzeć w jeziorne głębiny, oglądać je tak dokładnie jak wszystko to, co znajduje się ponad powierzchnią wody!

Chętni nauczyć się nurkowania mogą zgłosić się w Giżycku do Mazurskiego Centrum Nurkowego, które prowadzi kursy na stopień podstawowy, średni i wyższy płetwonurka. MCM organizuje także nurkowanie w podwodnym kompleksie „zabawek” w tym dzwona nurkowego, tuneli z opon, wraków jachtów oraz wyprawy nurkowe po całym świecie.

Od 2007 r. letnia baza MCM znajduje się nad Jeziorem Mamry, nieopodal wsi Trygort oddalonej 28 km na północ od Giżycka. W zimie, placówka prowadzi kursy nurkowania pod lodem. Są one przeznaczone dla doświadczonych płetwonurków. Zimowe nurkowanie jest przez nich szczególnie cenione ze względu na doskonałą w zimie przejrzystość wody sięgającą nawet 10-12 m.

Obok MCM nurkowania można nauczyć się także w miejscowym Klubie Płetwonurków „Płetwal” (ul. Traugutta 14c). Kursy prowadzone są w nim jednak nieregularnie.

Mini przewodnik

Polska Kraina Wielkich Jezior ma w sobie wiele uroku - również głęboko pod powierzchnią wody. Zwłaszcza Mamry kryją w sobie wiele interesujących miejsc, z wrakiem statku na czele. Tutaj przejrzystość wody należy do najwyższych w kraju. Mazurskie Centrum Nurkowe naturalnie organizuje różnego rodzaju certyfikowane kursy, zakańczane poważnymi egzaminami.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja