Port Żeglugi Mazurskiej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Port Żeglugi Mazurskiej (Bulwar Loir et Cher) to miejsce nader chętnie odwiedzane przez przybyłych do Węgorzewa turystów.

Kursują stąd statki wycieczkowe pływające na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W okresie od 15 czerwca do 15 września codziennie odbywają się rejsy do Giżycka, Mikołajek, Rucianego Nidy.

Osoby preferujące krótsze wycieczki, mogą wybrać się w rejs po Jeziorze Mamry wokół wyspy Upałty. Krótkie trasy realizują też niewielkie statki wynajmowane w miejscowym Klubie Morskim LOK (ul. Braci Ejsmontów 2) lub w Ośrodku Wypoczynkowo - Żeglarskim „Wiking” (Kal 14).

Podczas rejsu statkami Żeglugi Mazurskiej można posilić się w działających na pokładach bufetach, a grupy zorganizowane mogą nawet zamówić obiad i kolację.

Żegluga Mazurska na specjalne zamówienie oferuje także kameralne rejsy małymi statkami w gronie od 10 do 15 osób oraz możliwość urządzenia na swoich statkach przyjęć i konferencji.Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Mini przewodnik

Malownicza przystań żeglarska, z której korzystają zarówno amatorzy pływania na łódkach i jachtach, jak też regionalna biała flota. Z portu w Węgorzewie turyści mogą wybrać się na klimatyczny, niezapomniany rejs po mazurskich jeziorach i kanałach. Statki floty Żeglugi Mazurskiej oferują dodatkowo m.in. organizację konferencji i hucznych przyjęć na pokładzie.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja