Rajd Polski

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Najsłynniejsza i największa impreza motoryzacyjna w Polsce, do tego drugi najstarszy samochodowy rajd na świecie. Pierwszą edycję zorganizowano w 1921 roku, wcześniej kierowcy wyruszali na wyścig z czasem tylko na trasy Rajdu Monte Carlo. Polska impreza jest ważną rundą najbardziej prestiżowych cykli, regularnie obecną w kalendarzu Mistrzostw Świata WRC.

Mikołajki stały się główną bazą Rajdu Polski w 2005 r., kiedy całą zabawę przeniesiono z asfaltowych dróg Ziemi Kłodzkiej na szutrowe trasy Mazur. Tutaj rozkładają się olbrzymie parki serwisowe, gdzie można podglądać najlepszych mechaników na świecie przy pracy. Tutaj też, na specjalnym torze rozgrywany jest bodaj najbardziej efektowne odcinki specjalne. Krótki, lecz niezwykle intensywny - jazda równoległa dwóch mistrzów kierownicy to niepowtarzalne widowisko.

Cała impreza - jak każdy inny rajd - trwa cztery dni, od czwartku do niedzieli. Tradycyjny termin to przełom czerwca i lipca.

Mini przewodnik

Największa impreza motosportu w całej Polsce, która w ostatnich latach na dobre zadomowiła się w kalendarzu Mistrzostw Świata. Przeniesienie zabawy z dolnośląskich asfaltów na mazurskie szutry w 2005 r. okazało się więc trafną decyzją. Najszybsze rajdówki, najlepsi kierowcy, najzdolniejsi mechanicy, najnowsze technologie - raj dla miłośników czterech kółek.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja