Wędkarstwo

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wędkarze w Węgorzewie na nudę nie mogą narzekać. W okolicznych jeziorach, m.in.: Dargin, Dgał Wielki, Harsz, Mamry Północne, Oświn, Rydzówka, mogą wszak złowić leszcze, liny, jazie, miętusy, sandacze, sieje, sumy, szczupaki, węgorze i wiele innych ryb.

Na miejscu mogą wykupić zezwolenia rybackie (ul. Zamkowa 4, ul. Zamkowa 9, Plac Wolności 4 a),a w niezbędny sprzęt zaopatrzyć się w sklepie wędkarskim (ul Zamkowa 4).

Popularność tej formy rekreacji w Węgorzewie sprawiła, że w mieście odbywa się szereg związanych z nią zawodów, m.in. Mistrzostwa Wojska Polskiego w Wędkarstwie Spławikowym (czerwiec),Mistrzostwa Wojska Polskiego w Wędkarstwie Podlodowym o Puchar MON (styczeń)


Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Mini przewodnik

Równie ważny i popularny na Mazurach sport wodny, co żeglarstwo czy kajakarstwo. W tutejszych jeziorach - wędkarze polecają łowiska m.in. na Mamrach, Darginie, Harszu czy Dgale Wielkim - można złapać wiele gatunków ryb. W tym leszcze, jazie, sandacze, szczupaki, węgorze i wiele innych. W Węgorzewie regularnie organizowane są duże zawody wędkarskie.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja