Co nieco o Węgorzewie i organizowaniu konferencji

Mazury z całą pewnością stanowią interesujący kierunek wszelkiego rodzaju wyjazdów konferencyjnych, organizowanych przez różnej wielkości firmy bądź kręgi naukowe. Wśród takich godnych uwagi szeroko pojmowanej klienteli biznesowej miejscowości w regionie z pewnością znajduje się Węgorzewo. Położone nad jeziorami Mamry i Święcajty, ze sporą liczbą miejsc noclegowych i kilkoma obiektami wypoczynkowymi, które już posiadają stosownie wyposażone sale konferencyjne.

Przy urządzaniu tego typu pomieszczeń nie ma jakiejś skomplikowanej filozofii - widać to nawet na specjalistycznym portalu konferencyjnym. Generalnie to, co potrzebne jest na konferencjach, ma sporo wspólnego ze szkolnymi klasami i aulami wykładowymi. W Węgorzewie te standardy jakoś nie różnią się ani na plus, ani na minus od ogólnie przyjętych w kraju norm. Kilkadziesiąt miejsc, rzutnik z ekranem multimedialnym, nagłośnienie, zasłaniane okna, gdzieniegdzie jeszcze klimatyzacja, materiały biurowe czy elektroniczne zasłony… Obiekty noclegowe mają również tę przewagę, że sale konferencyjne w tym samym miejscu co łóżka dla uczestników konferencji likwidują konieczność codziennego podróżowania po mieście.

Przynajmniej w celach merytorycznych, gdyż nieco inaczej może wyglądać sprawa z atrakcjami w czasie wolnym. Nie ma się co czarować, Węgorzewo to nie Kraków, zatem na wyjątkowo bujne nocne życie lepiej się nie nastawiać. Są za to inne interesujące opcje, jak tematyczne wycieczki śladami krzyżaków lub II Wojny Światowej, rejsy czy paintballowe, niesamowicie integrujące potyczki.

Dodano: 2017-09-25 15:15:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz