Węgorzewo jak malowane, czyli parę(naście) powodów, aby wybrać się na Mazury

Bodaj najsłynniejsza z typowo turystycznych krain geograficznych w Polsce, która na miano prawdziwego cudu natury zasługuje jak żadna inna. Mazury potrafią wprawić w szczery zachwyt o każdej porze roku, do tego gwarantują niezwykle bogaty zestaw atrakcji turystycznych. Dla każdego, w dowolnych okolicznościach. Wystarczy skorzystać z rozbudowanej oferty takiego Węgorzewa, aby dobitnie przekonać się o tym na własnej skórze. Prosimy przeglądać i wybierać do woli.

Weekend we dwoje w Węgorzewie - propozycja dla tych, którzy nie chcą się nigdzie ruszać bez swojej drugiej połówki, a przy okazji zapewnić obojgu mnóstwo pozytywnych doznań. Romantyczny weekend tylko dwoje akurat w Węgorzewie nie może się nie udać. Zapierające dech w piersi pejzaże (np. w rezerwacie Jezioro Siedmiu Wysp),możliwość wybrania się w niezapomniany rejs statkiem Żeglugi Mazurskiej, mnóstwo ciekawych atrakcji dla dwojga zakochanych. Węgorzewo zapewnia też sporo możliwości wspólnego relaksu (od plaży po SPA),dzięki czemu weekendowi we dwoje nie zabraknie czystej, cielesnej rozkoszy.

Odnowa biologiczna w Węgorzewie - lepiej zapobiegać niż leczyć, lepiej trochę się zregenerować niż czekać na nasilenie uciążliwych objawów różnych dolegliwości (a potem jeszcze wystawać w kolejkach do lekarzy). Węgorzewo zapewnia nie tylko stosowne zaplecze do odnowy biologicznej, ale też wyjątkowo sprzyjające takim mini-kuracjom okoliczności przyrody. Znakomite krajobrazy, bogata oferta zabiegów SPA & Wellness, sporo wydarzeń kulturalnych, jeszcze więcej rozrywek w zasięgu ręki. Odnowa biologiczna w Węgorzewie niewątpliwie radykalnie poprawi samopoczucie, a ten jakże pozytywny efekt wzmocnią czekające na Mazurach atrakcje turystyczne.

Sylwester w Węgorzewie - jak połączyć szereg przyjemnych rzeczy w jednym turnusie, dających razem iście synergiczny efekt. Wyjazd do Węgorzewa na sylwestrowo-noworoczny turnus pozwoli zarówno świetnie się bawić na sylwestrze, jak też przeznaczyć parę dni przed i/lub po Nowym Roku na niczym nieskrępowany relaks na Mazurach. Balety - tudzież koncerty i inne artystyczne fajerwerki - to rzecz jasna bardzo ważny punkt programu pobytu, chociaż odpoczynek będzie co najmniej równie istotny. Jeśli chodzi o formy wypoczynku dostępne na sylwestra w Węgorzewie, można wymienić m.in. wycieczki po niebywale malowniczej okolicy (głównie piesze i konne),ekstremalne sporty na lodzie oraz zwiedzanie ciekawych zakątków, takich tak dawna Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych w Mamerkach.

Boże Narodzenie w Węgorzewie - magia świąt na Mazurach jest silna, to pewniejsze niż “Amen” w pacierzu. I nie chodzi wcale o to, że wybierając się na Boże Narodzenie do Węgorzewa w iście cudowny sposób znika cała masa domowo-świątecznych obowiązków. Jedną z głównych ról odgrywa również bożonarodzeniowa otoczka, tworzona m.in. przez fantastyczne, zimowe pejzaże Krainy Wielkich Jezior. Tak jakby mimochodem, w ramach świątecznego prezentu, w czasie Bożego Narodzenia w Węgorzewie turyści mają też parę interesujących atrakcji do wyboru, np. zwiedzanie kościoła św. Piotra i Pawła czy podziwianie zabytkowej architektury dworskiej w najbliższej okolicy.

Andrzejki w Węgorzewie - skoro andrzejkowa tradycja każe się trochę pobawić, czemu by tak przy okazji nie odpocząć? Wprawdzie dzisiejsze andrzejki w Węgorzewie dość rzadko mają jeszcze cokolwiek wspólnego z mazurskimi zwyczajami ludowymi, ale to niekoniecznie musi być wadą. Tym bardziej, że bogatą prezentację regionalnego folkloru (a pewnie również i andrzejkowych wróżb) zapewnia miejscowe Muzeum Kultury Ludowej. Węgorzewo daje tyle różnych opcji, że równie dobrze na andrzejkach można wybrać aktywny wypoczynek, np. wędkując, jeżdżąc szlakami rowerowymi czy żeglując po mazurskich wodach (tylko dla tych, którzy mają już jakieś umiejętności).

Boże Ciało w Węgorzewie - zbliża się lato, w czwartek wypada ważne święto i jest wolne: kto znajduje się w takiej sytuacji, powinien bez wahania wyjeżdżać na długi weekend. Z pewnością Węgorzewo zalicza się do tych ciekawszych kierunków dla wypoczynkowego wyjazdu na okoliczność Bożego Ciała. To w końcu Mazury, piękna kraina wielu możliwości, gotowa już na wakacyjny najazd turystów. Plaże nad jeziorami, wypożyczalnie sprzętu wodnego, biała flota, centra nurkowe, zabytki po Krzyżakach, poniemieckie fortyfikacje, parki rozrywki w stylu Mazurolandii pod Kętrzynem… Przyjazd na Boże Ciało do Węgorzewa pozwala skorzystać praktycznie ze wszystkiego, co będzie cieszyć przyjezdnych w pełni lata.

Weekend majowy w Węgorzewie - Mazury to zawsze świetny wybór w kwestii majówkowego wypoczynku. Tym bardziej wyjazd do Węgorzewa, gdzie w czasie długiego, majowego weekendu nikomu nie zabraknie zróżnicowanych atrakcji. Można uprawiać wiele różnych sportów, można urządzać sobie wycieczki po pięknej i tajemniczej okolicy (patrz: piramida w Rapie),można zwiedzać wspaniałe zabytki i fascynujące muzea. No i nie wolno zapominać o rozmaitych festynach, imprezach i wydarzeniach kulturalnych, jakie odbywają się w Węgorzewie (i wszędzie wokół) w weekend majowy.

Wielkanoc w Węgorzewie - świąteczny wyjazd na Mazury, równoznaczny z “cudownym” przemienieniem większości wielkanocnych zajęć w jakże przydatny odpoczynek. Spędzając Wielkanoc w Węgorzewie w roli gości-turystów nie trzeba martwić się o przygotowanie godnego śniadania świątecznego, z czystym sumieniem oddając się błogiemu relaksowi. Porównanie takiego rekreacyjnego turnusu ze zmartwychwstaniem (takim w przenośni) jest nawet uzasadnione. Węgorzewo w świątecznym okresie Wielkanocy gwarantuje sporo ciekawych atrakcji, z żeglowaniem po jeziorach, jazdą malowniczymi trasami na rowerze oraz innymi formami aktywnego wypoczynku na czele.

Walentynki w Węgorzewie - dla niektórych “komercha i amerykańska tandeta” - mimo że korzenie lutowego święta zakochanych sięgają co najmniej starożytnego Rzymu - a dla innych naprawdę wyjątkowy dzień. I idealna sposobność do tego, aby ukochanej drugiej połówce sprawić miłą niespodziankę w postaci walentynkowej wycieczki na Mazury. Węgorzewo z pewnością jest w stanie zapewnić odpowiednio romantyczny nastrój na walentynki. Podobnie jak ekscytujące (w urozmaicony sposób) atrakcje dla zakochanych par. Bodaj najpowszechniejsze skojarzenia z walentynkami w Węgorzewie to wspólne spacery wzdłuż brzegów mazurskich jezior, zabiegi SPA dla dwojga, konne przejażdżki i pyszna zabawa w lokalach rozrywkowych.

Ferie zimowe w Węgorzewie - propozycja interesująca nie tylko dla amatorów fotografii przyrodniczej. W końcu Mazury w okresie ferii zimowych zapewniają iście niesamowite pejzaże, a Węgorzewo będzie idealną bazą wypadową na wycieczki w plener. Jednak zamiłowanie do robienia zdjęć nie jest konieczne, by znaleźć tutaj interesujące atrakcje. Ferie zimowe w Węgorzewie pozwalają m.in. zwiedzić Muzeum Kultury Ludowej, skorzystać z wielu obiektów sportowych węgorzewskiego OSiR-u czy zobaczyć szereg ciekawych zabytków: od zamku krzyżackiego po kilka kościołów różnych wyznań.

Dzień Kobiet w Węgorzewie - pakiet okolicznościowy stworzony specjalnie z myślą o paniach, ich marcowym święcie oraz pierwszorzędnym relaksie na Mazurach. Współczesny Dzień Kobiet w Węgorzewie właściwie nie może się obejść bez mniej lub bardziej rozbudowanego zestawu zabiegów SPA & Wellness. W końcu dbałość o urodę i dobre samopoczucie przez panie nie jest żadnym novum. A mazurskie Węgorzewo posiada ku temu bardzo dobre warunki, od stosownego zaplecza w ośrodkach wypoczynkowych po malownicze położenie. Można jeszcze napomknąć, że na Dzień Kobiet w niektórych obiektach noclegowych zapewnia się jeszcze więcej ciekawych dodatków i niespodzianek.

Wakacje w Węgorzewie - fantastyczna pogoda, jeszcze lepsze warunki do aktywnego uprawiania sportów wodnych, różne rozrywki za każdym rogiem, a na dokładkę całe mnóstwo fascynujących zakątków do zobaczenia. Węgorzewo niewątpliwie stanowi jedną z najbardziej kuszących opcji na wakacje. Letni turnus tutaj pozwala doświadczyć wszystkiego, co w Mazurach najlepsze. Rejsy turystyczne po mazurskich jeziorach, świetne wakacyjne imprezy (m.in. Międzynarodowy Jarmark Folkloru i Festiwal Kultury Łowieckiej) krótkie wycieczki np. do zagrody pokazowej żubrów albo Mazurolandii - Mazurskiego Parku Atrakcji… a to tylko ułamek możliwości, jakie czekają na wakacjach w Węgorzewie.

Jesień w Węgorzewie - absolutnie genialne pejzaże, a do tego mnóstwo korzyści z nieco innych beczek. Jesienią Mazury wyglądają tak, że nie da się tego opisać słowami, a samo Węgorzewo i najbliższe okolice kurortu zapewniają sporo ciekawych atrakcji. Takich jak choćby świetne warunki do pływania kajakami i żaglówkami, Muzeum Kultury Ludowej, rezerwaty przyrodnicze czy pozostałości niemieckich fortyfikacji z czasów II WŚ. Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za wypadem do Węgorzewa na jesieni będą względy ekonomiczne - po sezonie wakacyjnym zwykle następuje zauważalna i odczuwalna obniżka cen noclegów, biletów etc.

Weekend listopadowy w Węgorzewie - dziś każda okazja jest dobra, aby wyskoczyć na parę dni na Mazury w celach wypoczynkowych. Być może długi weekend listopadowy w Węgorzewie nieco koliduje z dniem Wszystkich Świętych i/lub Świętem Niepodległości, ale przy dobrej organizacji spokojnie można pogodzić obowiązki religijno-rodzinne oraz patriotyczne z zawsze przydatnym odpoczynkiem. Będąc na Mazurach w listopadzie z pewnością warto odwiedzić Wilczy Szaniec i poniemiecką kwaterę główną w Mamerkach, żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat historii Polski. Węgorzewo niewątpliwie będzie świetną bazą wypadową dla takich wycieczek w trakcie weekendu listopadowego.

Galeria
Dodano: 2017-07-21 10:03:00

Komentarze (2)
Anonim
21.07.2017 10:26

Węgorzewo to powinno promować słowiańską Noc Kupały na Mazurach, a nie jakieś Valentine's Day

Anonim
6.10.2017 09:43

Miejsce w sam raz na krótki wypad nad jeziora na Mazurach. W przeciwieństwie do Mikołajek, Węgorzewo nie powinno być aż tak zatłoczone. Oprócz jezior, warto tu obejrzeć sporo zabytków np. Zamek Krzyżacki.

Dodaj komentarz