Muzeum Kultury Ludowej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Grupy narodowościowe i etniczne zamieszkujące dawniej i obecnie północno-wschodnią Polskę, stają się w nim wyraziste, bardziej zauważalne.

Muzeum Kultury Ludowej (ul. Portowa 1) to miejsce, które nikogo nie pozostawia obojętnym na różnorodność kulturową otaczającego świata. Są w nim gromadzone i eksponowane przedmioty gospodarstwa domowego, tkaniny, stroje, obiekty plastyki obrzędowej, rzeźby, obrazy, przedmioty z ceramiki.

W muzealnym archiwum przechowywane są mapy, fotografie, ilustracje, przeźrocza, filmy, mikrofilmy i taśmy magnetofonowe. Dopełnieniem muzealnego sezamu jest biblioteka wypełniona przez specjalistyczne książki i czasopisma w różnych językach, oprócz polskiego w: angielskim, białoruskim, litewskim, niemieckim, romskim, rosyjskim, ukraińskim.

Chętni mogą skorzystać z kursów prowadzonych w pracowniach tkactwa, ceramiki i wyrobu kwiatów artystycznych, w działającym przy muzeum Ośrodku Szkoleniowym Rzemiosł Tradycyjnych. Część wyrabianych w ośrodku cudów trafia do sklepiku muzealnego, gdzie można je zakupić po przystępnych cenach.

Przy muzeum funkcjonuje także „Park etnograficzny nad Węgorapą”, gdzie podziwiać można XVIII i XIX-wieczną architekturę mazurską. Znajdują się tam m.in. drewniane chałupy z Woźnic i Krzyżewa, kuźnia z Zabrostu Wielkiego wzniesiona w konstrukcji ryglowej, drewniana remiza strażacka z Ołownika.


Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Cennik

Ceny biletów wstępu do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie - stan na lipiec 2018

  • 12 zł bilet normalny
  • 8 zł bilet ulgowy
  • 36 zł bilet rodzinny 2+2 (5 zł/os. z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny)
  • + 30 zł za usługę przewodnicką (konieczna rezerwacja z tygodniowym wyprzedzeniem; języki polski i rosyjski)

W poniedziałki bezpłatne wejście na wystawy stałe, wejściówki na wystawy czasowe po 6 zł

Mini przewodnik

Stała wystawa etnograficzna, dzięki której goście poznają dokładniej tradycje i kulturę zróżnicowanych grup etnicznych i narodowościowych, żyjących współcześnie i w przeszłości na północno-wschodnich skrajach dzisiejszej Polski. Obok prezentacji wielu intrygujących eksponatów i zrekonstruowanej architektury, muzeum przeprowadza warsztaty rzemieślnicze.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja