Piknik Country

  • Adres Jaszczurcza Góra
    11-709 Mrągowo
  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Na lipcowy Piknik Country w pobliskim Mrągowie przyjeżdżają nie tylko zagorzali fani muzyki i stylu country. Zresztą wielu z nich i tak stanie się nimi w czasie pikniku. Radosna atmosfera na koncertach granych na deskach mrągowskiego amfiteatru nikogo nie pozostawia obojętnym. Na pikniku występowały takie gwiazdy polskiej odmiany tej muzyki jak: Lonstar, Ala Boncol i Koalicja, Tomasz Szwed, Colorado Band, Grupa Furmana, Babsztyl, The Medley czy Jukebox. Ojczyznę country reprezentował m.in. Jarrod Birmingham i Rebecca Lindley. Wystąpiły także gwiazdy muzyki pop m.in. Blue Cafe, Stachursky, Maciej Maleńczuk, Anita Lipnicka i John Porter.

Wielkim wydarzeniem podczas pikniku jest Parada Country czyli uroczysty przejazd amerykańskich motocykli i samochodów przez ulice Mrągowa. W czasie festiwalu odbywają się także m.in. Maraton Pływacki o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa czy Turniej Brydżowy, wybory Miss Mokrego Podkoszulka. Organizowane są też konkursy dla publiczności, w której z trudem odnaleźć można kogoś bez kowbojskiego kapelusza, odznaki szeryfa, indiańskiego pióropusza czy innego z wielu atrybutów stylu country - w mrągowskich sklepach, uliczkach i kramach roi się od westernowych i amerykańskich motywów.

Międzynarodowy Festiwal Piknik Country&Folk Mrągowo może się poszczycić tradycją sięgającą 1981 roku, liczba 150 tys. turystów odwiedzających Mrągowo podczas imprezy nie jest niczym niezwykłym. Przykładowo - do edycji w 2014 roku na festiwalowych scenach wystąpiło ponad 500 artystów, a koncerty w samym miejskim amfiteatrze szczelnie wypełniały trybuny na 10 000 miejsc.

Cennik

Ceny biletów:

Piątek : 60zł-200zł strefa VIP: 400zł

Sobota : 90zł - 300zł strefa VIP: 500zł

Niedziela  50zł - 200zł strfa VIP: 300zł


Karnet 3-dniowy :170-650 zł strefa VIP: 1000zł

Mini przewodnik

Turystyczna wizytówka Mrągowa, ściągająca w lipcu dziesiątki, a nawet setki tysięcy zwolenników amerykańskiego stylu życia. A przynajmniej tej części, która wyraża się w kowbojskich kapeluszach, warczących motocyklach czy niepodrabialnej muzyce. W trakcie Pikniku Country występują polskie i zagraniczne gwiazdy, organizuje się też sporo atrakcji towarzyszących.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja