Żeglarstwo

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Sezamie Wielkich Jezior Mazurskich otwórz się!

Przez jeziora Mamry, Kirsajty, Dargin, Kisajno można dotrzeć żaglówką z Węgorzewa do Giżycka. Dalej przez Jezioro Niegocin do Rydzewa, potem przez jeziora: Boczne, Jagodne, Szymoneckie, Szymon, Tałtowisko, Tałty, Ryńskie, Mikołajskie i największe w Polsce Śniardwy do Mikołajek. Stamtąd droga wodna na południe przez jeziora Bełdany, Guziankę Małą i Guziankę Wielką do Rucianego Nidy.

Opcji jest jednak znacznie więcej a wszystkie zależą od fantazji i znajomości mapy.

Wypoczywający w mieście żeglarze mogą skorzystać z usług miejscowych czarterów (Bulwar Loir-et-Cher 1, ul. Braci Ejsmontów 2, ul. Przemysłowa 10, ul. Kalskie Nowiny 5, ul. Wojska Polskiego 31, ul. Letnia 8, ul.Reymonta 17/11).

W najbliższej okolicy Węgorzewa czartery jachtów znajdują się także w Trygorcie (Trygort 34, Trygort 57),Ogonkach (ul. Szkolna 3, ul. Sztynorcka 6),Kalu.

Osoby chcące dopiero nauczyć się żeglowania, mogą wybrać się na obóz żeglarski organizowany w mieście m.in. przez Klub Morski LOK (ul. Braci Ejsmondów 2) czy Ośrodek Wypoczynkowy Róża Wiatrów (ul. Wodociągowa 1).

W razie potrzeby otworem stoją miejscowe sklepy żeglarskie (ul. Krzywa 2, ul. Braci Ejsmontów 2).


Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Mini przewodnik

Bliskość północnych brzegów Jezior Mamry i Święcajty otwiera przed śródlądowymi marynarzami-amatorami szerokie wody, tylko czekające na eksplorację. Wystarczy rozwinąć żagle i obrać kurs - na Stręgiel, na Kirsajty, na Kisajno, na Dargin, na Śniardwy, na Giżycko, na Mikołajki. Albo którykolwiek z licznych akwenów bądź portów. Wypożyczalni i szkółek nie brakuje.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja