Kajakarstwo w Węgorzewie i okolicy

Kajakarstwo Węgorzewo. Zestawienie szlaków spływów kajakowych z obszaru Węgorzewa i okolicy. Opisy, odległości, przystanie, możliwość pobrania swojej lokalizacji i zaplanowania dojazdu oraz dodawania ocen i komentarzy. Kajaki w Węgorzewie to świetny sposób na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. To świetna aktywność zarówno dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.

56.9 km od centrum

Jak twierdzą niektórzy - dopiero przebycie całego, liczącego ponad 100 km szlaku (wariant proponowany przez lokalne PTTK ma 101 km, ale są dłuższe) po Krutyni pozwala na docenienie w pełni mazurskich uroków. Trasa jest łatwa i przyjemna, w większości prowadzi przez spokojne wody jezior. Długość trwania tej niezwykłej wyprawy może przekroczyć 10 dni.

20.4 km od centrum

Licząca 34 km urokliwa trasa, wiodąca przez ciekawe jeziora - m.in. stanowiące rezerwat ornitologiczny Kruklin, a także Patelnię, Gołdopiwo, wyjątkowo ładne Pozezdrze, Stręgiel i na końcu Święcajty. Szlak zalicza się do łatwych, rzeczny nurt i zakręty nie sprawiają poważnych problemów. A nuż uda się trafić na legendarny skarb, jaki ma czekać na dnie Sapiny?

0.6 km od centrum

Nie wszyscy, którzy mają ochotę na aktywną przejażdżkę po mazurskich wodach, lubią zmagać się z żaglami i olinowaniem. Dla takich turystów przygotowano wypożyczalnie kajaków. Korzystanie z tego sprzętu nie należy do skomplikowanych, a jednocześnie wymaga niemałego wysiłku. Sieć szlaków na Mazurach nie ma sobie równych, do wyboru jest całe mnóstwo tras.

Nasi partnerzy